Yalnızlığın Nasıl Tadını Çıkartabiliriz

Yalnızlığın Nasıl Tadını Çıkartabiliriz

Yalnızlığın Nasıl Tadını Çıkartabiliriz Yalnızlığın Nasıl Tadını Çıkartabiliriz, Dikkat Bu Yazımız Yalnızca Ama Yalnızca Yalnız Olanlar ve ”Yalnızlık”tan Dert Yanan Arkadaşlarımız İçindir ! “Bekarlık sultanlıktır” cümlesini hepimiz biliriz. Yalnızsanız ve bu durumdan kaygı duyuyorsanız, bu sözün hakkını vermek ve yalnızken de mutlu olabilmek sizin elinizde, unutmayın. İşte yalnızken yapabileceğiniz, kendi başınıza eğlenmenizi sağlayacak ve bekarlığı size sevdirecek […]

Yalnızlığın Nasıl Tadını Çıkartabiliriz

Yalnızlığın Nasıl Tadını Çıkartabiliriz, Dikkat Bu Yazımız Yalnızca Ama Yalnızca Yalnız Olanlar ve ”Yalnızlık”tan Dert Yanan Arkadaşlarımız İçindir !

Bekarlık sultanlıktır” cümlesini hepimiz biliriz. Yalnızsanız ve bu durumdan kaygı duyuyorsanız, bu sözün hakkını vermek ve yalnızken de mutlu olabilmek sizin elinizde, unutmayın. İşte yalnızken yapabileceğiniz, kendi başınıza eğlenmenizi sağlayacak ve bekarlığı size sevdirecek bazı durumlar…

Sevgilisi olan insanlar, sürekli bir arada hareket etmek ve çoğu aktiviteyi birlikte yapmak zorundadırlar. Siz özgürsünüz! Yalnız başına sinemaya, tiyatroya gitmek, sadece kendinize ve eğlenmeye odaklanmak size iyi gelebilir.

Bir ilişkide olmanın en kötü yanı biriyle flört edememektir. Siz, bekar olduğunuz için dilediğiniz insanla tanışabilir ve flört edebilirsiniz. Hatta internetten bile birileriyle tanışabilir, yeni insanlar tanıyabilirsiniz.

Yalnızlığın Nasıl Tadını Çıkartabiliriz
Yalnızlığın Nasıl Tadını Çıkartabiliriz görsel

Sevgilisi olan ya da evli olan insanlar, genelde ister istemez arkadaşlarını ihmal ederler. Halbuki kız kıza alışverişe çıkmak, akşamüstü bir şeyler içmek, dedikodu yapmak, bakım günleri ve pijama partileri düzenlemek, kız kıza gece hayatında eğlenmek gibi birçok aktivite hiçbir erkeğin anlamayacağı ve hiçbir şeye değişilmeyecek kadar eğlenceli şeylerdir… Bunların tadını çıkarın!

Evde sonuna kadar açtığınız müzik eşliğinde çılgınca dans edin ve bütün sıkıntılarınızdan kurtulun. Yalnız başınıza dinlendirici bir tatile çıkın ve bütün sıkıntılardan kurtulun. Denemediğiniz sporları ve aktiviteleri deneyin.

Koca bir hafta sonu yataktan çıkmayın ve kendinize zaman ayırın. Buluşmak zorunda olduğunuz biri yok, sizi kıskanacak ya da sorun çıkaracak bir sevgiliye sahip değilsiniz. İstediğinizi yapabilirsiniz! Romantik filmleri bir yana bırakarak bir sürü komedi filmi izleyin ve hayatın tadına varın.

Arabanız varsa, daha önce gitmemiş olduğunuz bir yere gidin ya da eve giderken farklı yollardan gitmeyi tercih edin. İnsanın karşısına çıkacak şeyler belli olmaz.
Alışverişe çıkın. Bir başkasına güzel görünmek için değil, tamamen kendiniz için bir şeyler alın. Ardından yaptıracağınız yeni bir saç modeli de size yeni bir başlangıç için zemin hazırlayacaktır.

Alıştığınız ve sürekli gittiğiniz mekanları bir kenara bırakarak yeni yerler keşfetmeye çalışın. Yeni yerler, yeni insanlar demektir. Yeni arkadaşlar edinin, yeni tatlar deneyin.

Son yıllarda trend olan bloglar, sizin de işinize yarayabilir. Bir blog açarak yaşadıklarınızı yazabilirsiniz. Böylece hem güzel anlarınızı düşünecek, hem de hafifleyeceksinizdir.
Sosyal sorumluluk projelerinde rol alabilirsiniz. Başkalarına yardım etmek, onların dertlerine ortak olmak sizi mutlu edecektir. Böylelikle sizin dertlerinizin ne kadar küçük olduğunu da görmüş ve daha mutlu olacaksınız.
Şartlar uygunsa, bir yabancı dil öğrenip hiç bilmediğiniz bir ülkeye gidebilirsiniz. Sizi hiç tanımayan ve büyük ihtimalle bir daha görmeyeceğiniz insanlar arasında, dilediğiniz gibi davranabilir, kafanızı dağıtabilirsiniz.

Aktiviteler

Spa ve masaj salonlarına gidip tüm yorgunluğunuzu atabilir, dinginleşebilirsiniz. Bir sevgilinin derdini çekeceğinize, kendinizi dinlendirmek sizin de hakkınız.

Ailenize zaman ayırın. Her zaman yanınızda olacak, hep arkanızda duracak ailenizle farklı aktiviteler yapabilirsiniz.

Elinize bir kitap alıp çimenlere uzanın ve okuyun. Sevdiğiniz tarzda müzik yapan birinin konserine gidin. Festivallere katılın. Kamp yapın. Hayat ertelemek için çok kısa; unutmayın. Yalnızsınız ve kimseye hesap vermek, planlarınızı iki kişilik düşünmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz planı yapabilirsiniz.

Affedin. Hayat bu; mutlaka birileriyle zaman zaman kırgınlıklar yaşanır, küsülür. Birilerini affetmek güçsüzlük değildir ya da o kişiye çok değer verip onsuz yapamıyor değilsinizdir. Affetmek, büyüklüğünüzdür ve insanı hafifletir.

Sizi eğlendirebilen insanlara hayatınızda daha çok yer verin. Yıllardır görüşmediğiniz arkadaşlarınızla bir de bu yaşınızda görüşün; belki yeni dostlar kazanırsınız.

Yalnız olmanın beğenilmemek ya da kimse tarafından sevilmemek olduğunu sakın düşünmeyin. Yalnız olmak, fark etmesek de aslında çoğu zaman bir tercihtir. İstediğiniz insandan hoşlanabilir, flört edebilir, istediğiniz kişiyle istediğiniz zaman görüşebilirsiniz. Deneyin ama yalnızken de mutlu bir hayat yaşayabileceğinizi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM