Uçuğa Ne iyi Gelir

Uçuğa Ne iyi Gelir

Vazelin ve nemlendirmek Vazelin uçuklar amacıyla sarf edilen en kolay çözümlerden biridir. Cildin gerilmesini engel olur ve mümkün kanamaları engeller. Aynı zamanda cildin iyileşme zamanını kısaltır. Uçuğu saklamak amacıyla ruj ve dudak bal mı ya da kapatıcılar kullanılmamalıdır. Uçuğa Ne iyi Gelir Evde Uçuğa Ne iyi Gelir Buz tedavisi Uçuk tedavisinde buz programı da kullanılmaktadır. Kızarık […]

Vazelin ve nemlendirmek

Vazelin uçuklar amacıyla sarf edilen en kolay çözümlerden biridir. Cildin gerilmesini engel olur ve mümkün kanamaları engeller. Aynı zamanda cildin iyileşme zamanını kısaltır. Uçuğu saklamak amacıyla ruj ve dudak bal mı ya da kapatıcılar kullanılmamalıdır.

Uçuğa Ne iyi Gelir Evde

Uçuğa Ne iyi Gelir Buz tedavisi

Uçuk tedavisinde buz programı da kullanılmaktadır. Kızarık ve şişkinlikleri engel olurken aynı vakitte acıyı da hafifletir. Buz dudaklardaki yaraların üstüne kompres olarak uygulanabilir. İşlem gün amacıyla da birkaç kez yine edilebilir. Herkes virüsü gelişmek ve büyümek amacıyla sıcağa gereksinim duyar. Buz programı bu amaçla de etkili bir çözümdür. Virüsün büyümesini engeller. Kremleme arkasından buz programı yapılmaya devam edilebilir.

Uçuğa Ne iyi Gelir Tuz

Tuz ağrı emici özelliğe sahiptir. Biraz su ve tuz karıştırılarak uçuğu üstüne hamur şeklinde uygulanabilir. Yaklaşık 30 saniye kadar ciltte bekletilmesi yeterli olacaktır. Ovulmamalıdır. Ovmak ya da sert hareketler gerçekleştirmek uçuğun açılmasına ve kanamasına amacıyla olabilir. Bu prosedür uçuğun hafiflemesi ve süratle iyileşmesi amacıyla günde 2 kez yine edilir.

uçuk nasıl geçer

Uçuğa Ne iyi Gelir Karbonat

Karbonat uçuğu yatıştırmaya yardımcı olan asit içerir. Bu içeriği ile son derece etkilidir. Biraz karbonat ve su karıştırılarak hamur durumuna getirilir. Doğrudan uçuk lezyonları üstüne uygulanır. Bir vakit bekletilir ve sonrasında ılık su ile yıkanır. Olumlu neticeler amacıyla prosedür günde 2 kez yine edilebilir.

 

Uçuğa Ne iyi Gelir Limon

Limon suyu bir pamuk yardımı ile direkt olarak uçuğu üstüne uygulanabilir. Asidik içeriği ile bakteri ve virüslerin ölmesine yardımcı olur. Limon suyu biraz tuz ve süt ile karıştırılarak da kullanılabilir. Günde 3 ya da 4 kez uygulanabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM