Terlemeye ne iyi gelir

Terlemeye ne iyi gelir

İçerikAşırı terlemeye domates suyuBitki çayıTerleme amacıyla patates uygulamasıTerlemeye iyi gelen bitkilerTerleme engelleyici karbonat ve mısır nişastasıBuğday çimi suyu 2 çay kaşığı natural sirke ve bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırılır. Bu karışım boş mideye yemeklerden yarım saat önce içilir. Günde 3 kez tüketilebilir. Aşırı terlemeye domates suyu Aşırı terleme bozukluğundan kurtulmak için her gün taze […]

Terlemeye Ne İyi Gelir
Terlemeye Ne İyi Gelir

2 çay kaşığı natural sirke ve bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırılır. Bu karışım boş mideye yemeklerden yarım saat önce içilir. Günde 3 kez tüketilebilir.

Aşırı terlemeye domates suyu

Aşırı terleme bozukluğundan kurtulmak için her gün taze domates suyu tüketilebilir.

Bitki çayı

Bitki çayları bilhassa adaçayı çayı terleme problemlerinin tedavisinde en etkili çözümler arasındadır. Sıcak suda biraz adaçayı demlenir. Her gün içilmesi tavsiye edilir. Adaçayı içinde bol miktarda magnezyum ve Vitamin B bulunmaktadır. Ter bezlerinin yatıştırılmasına yardımcı olur.

Terleme amacıyla patates uygulaması

Çok terlemeden kurtulmak amacıyla en etkili çözümlerden biri de patatestir. Patates dilimler halinde kesilir ve aşırı terleme görülen bölgelere uygulanır.

Terlemeye iyi gelen bitkiler

Cadı fındığı: sıkıştırıcı ve antiperspirant etkilere sahiptir. Çay şeklinde tüketilebilir.

Terleme engelleyici karbonat ve mısır nişastası

Koltuk altında meydana gelen aşırı terlemeyi engellemek amacıyla koltuk altları iyice temizlendikten sonra mısır nişastası ve karbonat karışımı uygulanır. Yarım saat bekletildikten sonra o bölge yıkanır. Karışım amacıyla rastgele bir uçucu yağ da eklenebilir.

Buğday çimi suyu

Bir bardak buğday çimi suyu aşırı terleme bozukluğu tedavisinde etkili bir ilaçtır. Buğday çimi suyu bedende asitleri nötralize eden B6 vitamini, protein, C vitamini, folik asit ve B12 vitamini içerir.

Kışları terleme pek sorun yaratmazken yazları bazı insanlar için baş belası olmaktadır. Zaten normal insanlar için yazları terleme yeteri kadar sorun oluyorken aşırı terleme sorunu olanlar için yaz mevsimleri bir kabus olabilmektedir. Hele ki sosyal bir insanın aşırı terleme sorunu varsa tüm sosyal hayatı anında bitebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir ? başlıklı makalemizde Boğaz Şişmesi Nasıl geçer ve Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-07-31 09:55:11
2017-07-28 12:11:08
Erkan: Amin
2017-07-21 07:31:50