Siroz Hastalığı Nedir Ve Neler iyi Gelir

Siroz Hastalığı Nedir Ve Neler iyi Gelir

İçerikSiroz Hastalığı Nedir Ve Neler iyi GelirBaklagiller:Yeşil çay:Zerdeçal:Karahindiba:Kereviz tohumu: Siroz Hastalığı Nedir Ve Neler iyi Gelir Siroz Hastalığı Nedir Ve Neler iyi Gelir,Siroz bir karaciğer hastalığıdır. Oldukça kötü sonuçlara yol açan siroz önemli bir hastalıktır. Hastalık için alınması gereken bazı bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkilerin alımı ile oldukça iyi sonuçlar fark edilmiştir. Baklagiller: Baklagillerin tüketimi siroz […]

Siroz Hastalığı Nedir Ve Neler iyi Gelir

Siroz Hastalığı Nedir Ve Neler iyi Gelir,Siroz bir karaciğer hastalığıdır. Oldukça kötü sonuçlara yol açan siroz önemli bir hastalıktır. Hastalık için alınması gereken bazı bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkilerin alımı ile oldukça iyi sonuçlar fark edilmiştir.

Baklagiller:

Baklagillerin tüketimi siroz için oldukça iyi gelmektedir. Haftada en az 3 kez düzenli olarak baklagiller tüketilmelidir. Bu grup içerisinde yer alan bazı baklagiller doğrudan siroza etki etmektedir. Fasulye, mercimek ve nohut gibi besinlerin tüketilmesi daha çok tavsiye edilmektedir.

Siroz Hastalığı Nedir Ve Neler iyi Gelir
Siroz Hastalığı Nedir Görsel

Yeşil çay:

Siroza iyi gelen bitkilerden biri yeşil çaydır. Yüksek oranda K vitamini içeren yeşil çay gün içinde en az 2 bardak tüketilmelidir. Sirozun ayrıca önlenmesine de yardımcı olan yeşil çay tek başına bir vitamin takviyesi yapmaktadır.

Zerdeçal:

Siroza iyi gelen diğer besinler arasında ise zerdeçal vardır. Zerdeçal yüksek oranda onarıcı etkiye sahiptir. Karaciğer hasarının onarımını sağlamaktadır. Ayrıca zerdeçal vücuttan toksinleri atmaya yardımcı olmaktadır. Zerdeçalın siroza iyi geldiği ise kanıtlanmıştır.

Karahindiba:

Evlerde hastalıklar için sık sık kullanılan bir bitki olan karahindiba ayrıca siroza da iyi gelmektedir. Karahindibanın özellikleri arasında düzenleyici etkiyi görmek mümkündür. Karaciğer fonksiyonlarını düzenlemeye yarayacak olan Karahindiba ayrıca idrar söktürücü olarak ta kullanılmaktadır.

Kereviz tohumu:

Siroza iyi gelen yiyeceklerin bir diğeri ise kereviz tohumudur. Bu bitkinin karaciğerin kötü durumları için tedaviyi hızlandırdığı bilinmektedir. Kimyasal ilaçların kullanımı yerine doğal olarak bitkilerin kullanılması daha iyi olacaktır. Kereviz tohumu ilaçlar kadar güçlü bir etkiye sahiptir. İlaçların verdiği etkiyi doğal ve yan etkisiz olarak sunmaktadır

Bir önceki yazımız olan Sezaryen Ağrılarına Ne iyi Gelir başlıklı makalemizde Sezaryen, Sezaryen Ağrıları ve Sezaryen Ağrılarına Ne iyi Gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM