Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir, sigaranın zararları Sigara içmek hiç şüphesiz ki kansere kadar varabilen birçok hastalığa neden olmaktadır. Yavaş yavaş vücudu öldüren sigara ilk başlarda ağızda yaralar, dişlerde sararma, öksürük ve cildin yaşlanması gibi belirtilerin oluşmasına neden olur. Özellikle güzelliğine önem veren kadınların korkulu rüyası olan bu belirtiler ne yazık ki sigarayı bırakmadan geçmemektedir. Sigara […]

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir
Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir, sigaranın zararları

Sigara içmek hiç şüphesiz ki kansere kadar varabilen birçok hastalığa neden olmaktadır. Yavaş yavaş vücudu öldüren sigara ilk başlarda ağızda yaralar, dişlerde sararma, öksürük ve cildin yaşlanması gibi belirtilerin oluşmasına neden olur. Özellikle güzelliğine önem veren kadınların korkulu rüyası olan bu belirtiler ne yazık ki sigarayı bırakmadan geçmemektedir. Sigara cildin çok çabuk bozulmasına neden olur ve çeşitli cilt hastalıklarına davetiye çıkartır. Cildin soluk ve sarı gözükmesine sebep olan sigara, aynı zamanda cildin elastik yapısının kaybolmasına da neden olur. Elastik yapısını kaybeden ciltte pullanma, kaşıntı, kaşıntıya bağlı yaralar gibi belirtiler ortaya çıkar. Daha ileri aşamalarda ise ciltte kırışma ve çatlaklar görülür.

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir

Sigara içen kişinin daha çok ağız ve göz çevresinde görülen bu kırışıklıklar kişinin olduğundan yaşlı ve bakımsız gözükmesine neden olur. Sigara ağız içinde ve kenarlarında devamlı olarak yaraların çıkmasına sebep olur. Bu yaraların geç iyileşmesi ise sigaranın başka bir olumsuz etkisidir. Bunların yanı sıra sigara kullanmak, cildin gerektiği gibi terleyememesine, hava alamamasına, toksinlerin vücuttan atılamamasına ve vücudun ölü hücrelerden arındırılıp yeni hücrelerin oluşamamasına neden olur. Ayrıca derinin kan ihtiyacını karşılayan kılcal damarların daralmasına ve iş göremez hale gelmesine yol açar. Bu durum cildin daha bitkin ve cansız gözükmesine neden olur. Sigara kullanan insanlarda çok daha ileri aşamalarda cilt kanseri görülmesi olasılığı oldukça yüksektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM