Parmak Kırığına Ne iyi Gelir

Parmak Kırığına Ne iyi Gelir

Parmak Kırığına Ne iyi Gelir Parmak Kırığına Ne iyi Gelir, Sardalye: d vitamini bakımından dünyanın en varlıklı gıda türü olan sardalye aşırı derecede ufak balık türü olmasına karşın d vitamini bakımından son derecede zengindir. Süt mamülleri ile yeterli oranda kalsiyum alan kişiler, bunun dışında beslenme zincirlerine sardalye gibi d vitamini bakımından zengin olan gıdaları ekleyerek […]

Parmak Kırığına Ne iyi Gelir

Parmak Kırığına Ne iyi Gelir, Sardalye: d vitamini bakımından dünyanın en varlıklı gıda türü olan sardalye aşırı derecede ufak balık türü olmasına karşın d vitamini bakımından son derecede zengindir. Süt mamülleri ile yeterli oranda kalsiyum alan kişiler, bunun dışında beslenme zincirlerine sardalye gibi d vitamini bakımından zengin olan gıdaları ekleyerek bu kemik kırıklarının daha kısa zaman içerisinde iyileşmesini sağlayacaktır. Hem de somon balığı gibi balık çeşitleri de D vitamini bakımından zengindir. Beslenme zincirinize somon balığını da ekleyerek D vitaminini alabilirsiniz.

Yumurta

yüksek oranda D vitamini içerdiği gibi yumurtanın bunun dışında protein bakımından varlıklı bulunduğu ve bu sayede kas sistemini güçlendirerek kırılan kemiklerin daha ağrısız bir şekilde iyileşmesini sağladığı bilinmektedir. Uzmanlar, özellikle kahvaltılarda tüketilen yumurtanın kemik kırıklarını daha süratli bir şekilde iyileştirdiğini teşhis etmiştir. Bu yüzden kemik kırıklarını tedavi etmek adına yumurta tüketecek olan bireylerin özellikle kahvaltılarda tüketmesi daha yerinde bir karar olacaktır.

 

Parmak Kırığına Ne iyi Gelir
Parmak Kırığına Ne Görsel

Kuru incir

kalsiyumun sayısal değeri yeteri kadar yüksek olan kuru incir, kemik kırıklarında tedavi edici olması en eski zamanlardan beri söz edilen bir yiyecek türüdür. Gün içersinde aşağı yukarı olarak 10 adet kuru incir tüketecek olursanız günlük olan kalsiyum gereksinimizin aşağı yukarı olarak yüzde 25’lik bölümünü karşılamış olursunuz. Aynı zamanda kabuklu kuruyemişlerin de kalsiyum bakımından zengin oldukları bilindiğinden kuru incire ek olarak kabuklu yiyecekler de tüketilebilir.

Parmak kırığı acı veren bir durumdur. Kişi bu acıyı dindirmek için yukarıdaki önerileri yapabilir. Ancak parmak kırığı olan kimseler mutlaka doktor gözetiminde olmalıdır ve hiçbir şeyi doktordan habersiz yapmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM