Menopoza Ne İyi Gelir ?

Menopoza Ne İyi Gelir ?

Menopoz dönemi 40 yaş üstü bayanların korkulu rüyası olarak tanımlanmaktadır. Sıcak basmaları, stres, psikolojik olarak yıpranma, vücutta ki değişimleri beraberinde getiren menopoz dönemi bayanlar da büyük sorunlara neden olabilmektedir. Menopoz döneminde ki sinir, stres ve ruhsal çöküntü bayanları derinden etkileyen bir durumdur. Vücutta ki östrojen hormonunun salgılanmaması ile birlikte yaşanan bu problemler için doğal yöntemlere […]

Menopoza Ne İyi Gelir
Menopoza Ne İyi Gelir

Menopoz dönemi 40 yaş üstü bayanların korkulu rüyası olarak tanımlanmaktadır. Sıcak basmaları, stres, psikolojik olarak yıpranma, vücutta ki değişimleri beraberinde getiren menopoz dönemi bayanlar da büyük sorunlara neden olabilmektedir. Menopoz döneminde ki sinir, stres ve ruhsal çöküntü bayanları derinden etkileyen bir durumdur. Vücutta ki östrojen hormonunun salgılanmaması ile birlikte yaşanan bu problemler için doğal yöntemlere başvurmakta fayda var. Tüketilecek bitkiler ve doğal kürler sayesinde vücutta eksik olan östrojen hormonu bu şekilde dengelenecek ve östrojen hormonunun eksikliğine bağlı olan etkiler azalacaktır.

Menopoza Ne İyi Gelir

Menopoz için en etkili bitkilerden birisi ada çayıdır. Ada çayı menopoz dönemin de ki ateş basması, çarpıntı gibi sorunlara iyi geldiği bilinmektedir. Bir bardak kaynamış su içine bir tutam ada çayı atılır ve 5 dakika bekleterek demlendirilir. Günde 1 bardak tüketilen ada çayı menopozun getirdiği birçok sorunu çözecektir. Diğer bir doğal bitki ise civanperçemi, menopoz döneminin kurtarıcısı olarak bilinmektedir. İçinde bulunan etkin maddeler sayesinde östrojen hormonunun salgılanmasını arttırır. Bu şekilde menopoz döneminde salgılanması azalan östrojen hormonunun vücutta dengelenmesini sağlar. Östrojen hormonun azalması ile birlikte gelen ateş basması, stres, ruhsal bunalım gibi sorunların çözülmesinde etkili olmaktadır. Doğal bitkilerin kullanımı ile birlikte günlük su tüketimi arttırılmalı ve tempolu yürüyüşler yapılmalıdır. Bu şekilde menopoz dönemi daha rahat geçer.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM