Mate Çayının Faydaları

Mate Çayının Faydaları

Mate Çayının Faydaları Mate Çayının Faydaları, Bugün sizlere Güney Amerika’da yetişen mucizevi bir bitkiden bahsedeceğim. Mate çayı hazine niteliğinde bir çaydır. Çayı elde etmek için 2-5 metre boyunda olan ağaçlar yetiştirilir. Nerede yetiştirilir sorusuna cevap olarak Peru, Uruguay, Güney Brezilya ülkelerini sayabilirim. Türkiye’de ise Akdeniz ve Ege bölgesi iklimlerinde yetiştirilmesi oldukça rahat bir ağaç türüdür. […]

Mate Çayının Faydaları

Mate Çayının Faydaları, Bugün sizlere Güney Amerika’da yetişen mucizevi bir bitkiden bahsedeceğim. Mate çayı hazine niteliğinde bir çaydır. Çayı elde etmek için 2-5 metre boyunda olan ağaçlar yetiştirilir. Nerede yetiştirilir sorusuna cevap olarak Peru, Uruguay, Güney Brezilya ülkelerini sayabilirim. Türkiye’de ise Akdeniz ve Ege bölgesi iklimlerinde yetiştirilmesi oldukça rahat bir ağaç türüdür. Faydalarını saymaya başladığım an gözlerinize inanamayacaksınız. Her yaşta ve kiloda bayanın başlıca sorunu olan zayıflamada etkili olduğunu mu söylesem yoksa stresi azaltıcı etkisi var mı desem?  Ve hatta Alman Sağlık Bakanlığı stres azaltıcı etkisini denemiş ve onaylamış. İnanın faydaları saymakla bitmez. Öncelikle hayatımızdaki huzurun baş düşmanı olan stresi azaltmakta etkili olduğunu söylemeliyim. Hafif ve orta derece depresyonlarda gözle görülür etkisi vardır. Ruhumuzda yaşanan kaygıları azaltır. Yoğun iş tempomuzda ya da sınavlarımız olduğu dönemlerde en çok ihtiyacımız olan konsantrasyonu arttırır.

Mate Çayının Faydaları
Mate Çayının Faydaları görsel

Hem zihinsel yorgunluğa hem de bedensel yorgunluğa iyi gelir. Mate çayının içerisinde bulunan 24 vitamin ve 15 amino asit vücudumuzdaki vitaminlere katkı sağlar, metabolizmayı hızlandırır, bedenimizin bağışıklığımızı güçlendirir. Iltihap önleyici özelliğiyle dikkat çeker. Iştahı azaltır, vücuttaki yağları eritmemizi sağlar ve böylelikle fazla kilolarımızdan sağlıkla kurtulmamızı sağlar. Eee hala kilo problemim var diyenler işte size tabiatın bağrından gelen şifa kaynağı MATE ÇAYI sunmak benden.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM