Makyaj yaparak daha genç görünebilir miyim

Makyaj yaparak daha genç görünebilir miyim

Makyaj yapmak gençleştirir mi ? Makyaj yapmak hemen hemen her kadının hayatından önemli bir yer tutan güzelleştirme unsurudur. Güzel ve alımlı görünmek isteyen her kadın için bu yol en etkili yoldur. İlerleyen yaşlarda cildin yaşlanmasına karşın yapılan makyaj cildin genç görünmesini sağlar. Buradan da; Makyaj yaparak daha genç görünebilir miyim ? sorusunun cevabını vermiş oluruz. Fakat burada […]

Makyaj yapmak gençleştirir mi ?

Makyaj yapmak hemen hemen her kadının hayatından önemli bir yer tutan güzelleştirme unsurudur. Güzel ve alımlı görünmek isteyen her kadın için bu yol en etkili yoldur. İlerleyen yaşlarda cildin yaşlanmasına karşın yapılan makyaj cildin genç görünmesini sağlar. Buradan da; Makyaj yaparak daha genç görünebilir miyim ? sorusunun cevabını vermiş oluruz. Fakat burada şunu unutmamak gerekir. Genç görünmek için yapılacak makyajında bazı püf noktaları vardır.

Makyaj yaparak daha genç görünebilir miyim
Makyaj yaparak daha genç görünebilir miyim

1-Zaman geçtikçe ve yılların yorgunluğu insanın üzerine çöktükçe cilt eski parlaklığını ve canlılığını gideriz. Durum böyle olunca karışıklık karşıtı ürünler satın alırken ve kullanırken nemlendirici özelliğinin olmasına dikkat ediniz.

2- Kırışıklık giderici seçerken de şunlara dikkat etmemiz gerekmektedir.Tabaka halinde satılan kapatıcılar kırışıklıkla oluşan çukurluklara dolacakları için su bazlı kapatıcı almaya ve kullanmaya özen gösterin. Aksi taktirde kırışıklıklara dolan kapatıcı daha yaşlı görünmenize neden olabilir.

3-Fondoten sürerken de makyaj süngeri kullanmaya özen gösterin. Çünkü; elinizle veya fırçayla sürmeniz halinde daha yaşlı bir görüntüye sebebiyet verebilirsiniz.Süngerle sürülmüş bir fondoten daha pürüzsüz bir görüntü almanıza olanak sağlayacaktır.

4-Yaşın ilerlemesine bağlı olarak elmacık kemikleri genç insanlara nazaran daha çıkık olacaktır. Bunu olumsuz bir yön olarak düşünmeyin. Çünkü elmacık kemikleri üzerine süreceğiniz allık sayesinde daha şekilli bir yüze kavuşmanız kolay olacaktır. Buradan unutulmaması gereken en önemli faktör ise, bitkisel ürünlerden oluşan ve şeftali tonlarda ürünler kullanmaya özen göstermenizdir.

5- Yaşın ilerlemesinden payını alan bir başka bölüm ise kaşlardır. Vücudun yaşlanmasıyla beraber kaşların gürlüğü de kaybolacaktır. Eski gürlüğü yakalamanın en kolay yolu ise kaş kalemi ile çizgiler halinde kaşı dolgun gözüktürme eylemidir.

6-Kaşlar gibi aynı şekilde dudaklarda zamandan payını alan bir başka faktördür.Dolgun ve daha genç dudaklara sahip olmak,doğru bir ruj ile mümkündür.Dudak tonlarında kullanacağınız ruj ve parlatıcı eski görünümünüze yakın bir görüntüye yaklaşmanızı sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan ince bel için tüyolar başlıklı makalemizde ince bel, ince bel tüyoları ve kas hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Makyaj yaparak daha genç görünmek belki mümkün ama ya daha sonra, o makyajı silince??? O kırışıklıkları nereye saklayacağız 🙂

  2. Makyajı silince ortaya çıkan kırışıklıkları nereye saklayacağız peki? ona da bir çözüm sunsunlar 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM