Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Makyaj Tekniklerinde Son Trendler Makyaj Tekniklerinde Son Trendler. Makyaj modasında bu sene sadelikle birlikte gelen canlı tonlar yer alıyor. Kirpiklerde dolgunluk, yanaklarda pembe tonlar, gözlerde metalik bir ışıltı… Bu yazımızda 2017 makyaj trenleri konusundan  bahsedeceğiz. Sadelikle ışıldayın: Uzun zamandır devam eden makyajsız görünüm modası şu sıralar yerini başka trendlere bırakmamakta kararlı gibi görünüyor. Sade makyaj modası […]

Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Makyaj Tekniklerinde Son Trendler. Makyaj modasında bu sene sadelikle birlikte gelen canlı tonlar yer alıyor. Kirpiklerde dolgunluk, yanaklarda pembe tonlar, gözlerde metalik bir ışıltı… Bu yazımızda 2017 makyaj trenleri konusundan  bahsedeceğiz.

Sadelikle ışıldayın:

Uzun zamandır devam eden makyajsız görünüm modası şu sıralar yerini başka trendlere bırakmamakta kararlı gibi görünüyor. Sade makyaj modası ünlü modacıların defilelerinde bu sene sıkça karşımıza çıkıyor.

Yanaklarda hafif pembelik:

Bu sezon yanaklarınız şekersi pembelikle parıldayacak. Bu dönemin en trend rengi güneşte hafif yanmış görünümü veren pembe allıklar. Teninize uygulayacağınız hafif pudranın üzerine pembe allıklarla bir dokunuş yapın ve parlatıcınızla makyajınızı tamamlayın. Bu sezon makyaj yapmak çok kolay…

Gözlerde metalik etki:

Bu dönem metalik farlar en iyi zamanını yaşayacak. Ayrıca farı sadece köz kapaklarınıza değil kirpik altlarınız gibi gözünüzün çevresine uygulamanız da mümkün.

Makyaj Tekniklerinde Son Trendler
Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Kirpiklerde dolgunluk:

Bu sezon kirpiklerinizdeki dolgun etkiyle iddialı bakışlara sahip olacaksınız. Abartısız aynı zamanda etkileyici gözlere sahip olmak istiyorsanız bu modayı takip edin. Üst ve alt kirpiklerinize uygulayacağınız yoğun rimelle bu etkiyi yakalamanız mümkün.

Eyeliner’lara renk geldi:

Siyah eyeliner makyaj çantanızın bir parçası olmuş olabilir ancak bu sezon onu renklileriyle değiştirmeyi isteyebilirsiniz. Bu sene gözlere renk ve canlılık getiren tonlar ön planda. Yeni sezonda defilelerde sıkça rastladığımız canlı renkler sizlere de renk katacak.

Tırnaklarda çizgi modası:

Bu sene tırnaklardaki ışıltı yerini çizgilere bıraktı. Pastel renkte ojenizin üzerine tek çizgi çekerek siz de bu modaya eşlik edebilirsiniz. Bu sezon yüzünüzde uyguladığınız sade görüntü ellerinize de yansıyacak. En çok tercih edilen renkler ise nude rengin üzerine geçilen bordo çizgiler. Siz de sadeliği seviyorsanız bu senenin modasına rahatlıkla uyum sağlayacaksınız.

Makyaj Sırları

Her bayan güzel ve şık görünmek ister. Bu sebeple giyim tarzı ve yaptıkları makyaj birbiriyle uyumlu olmalıdır. Makyaj yapmak uzmanlık isteyen ve detay gerektiren bir iştir. Ayrıntıları iyi bilmek ve makyajı gidilecek yere uygun yapmak gerekmektedir. Bu işin eğitimini alıp yapan kişilerin yaptığı makyajlar kusursuz olmaktadır.

Bayanların günlük yaptıkları makyajdan çok farklı olarak tüm kusurları gizleyerek muhteşem bir görünüm sağlar. Özel gün ve gecelerde yapılan makyajlar uzmanlık ister. Çünkü makyaj yapılırken makyajda açık renkler ışık vermek için kullanılmaktadır. Koyu renkler ise gölgeleri oluşturmak için kullanılmaktadır.

Kullanılan açık ren tonları belirgin olmasını istediğiniz alanların daha fazla öne çıkmasını sağlamaktadır. Bayanlar günlük yaşamlarında kullandıkları makyajlar da bu tarz detaylara dikkat etmiyorlar. Bu tarz uğraş ve uzmanlık isteyen makyajlar genellikle özel gün ve geceler de yapılmaktadır.

Makyaj yaparken ten renginize uygun olan renk tonlarını seçmeniz gerekmektedir. Makyaj yaparken günlük makyaj ve gece makyajı olarak aradaki farkı ayırt etmek gerekir. Gündüz yapılan makyaj da natürel renkler kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Dudaklara açık renklerde ruj sürmek yeterlidir. Gözlere ise rimel sürmek gözlere ayrı bir hava verir.

Ancak gece makyajı yapılacaksa gidilecek ortama göre kalıcı ve bozulması zor olan makyaj tercih edilmelidir. Bu tür makyajları bu konuda eğitim almış makyaj uzmanları kusursuz bir şekilde yapmaktadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM