Makyaj Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey

Makyaj Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey

Makyaj Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey Makyaj hakkında bilinmesi gereken 5 şey! Bayanlar için makyaj vazgeçilmez bit tutkudur. Makyajı tam anlamıyla özümsemek için makyajı bir okyanusa benzetebiliriz bu hemen olacak bir şey değil yıllara yayılması gereken bir şeydir. Her insanda olduğu gibi bizlerde bir çok deneme ve süreç içinden geçip hatalarımızı görüp ve bu hatalardan […]

Makyaj Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey

Makyaj hakkında bilinmesi gereken 5 şey! Bayanlar için makyaj vazgeçilmez bit tutkudur. Makyajı tam anlamıyla özümsemek için makyajı bir okyanusa benzetebiliriz bu hemen olacak bir şey değil yıllara yayılması gereken bir şeydir. Her insanda olduğu gibi bizlerde bir çok deneme ve süreç içinden geçip hatalarımızı görüp ve bu hatalardan çıkardığımız tecrübeler sonucunda doğruları görebiliyoruz. Bugün ki yazımızda makyaj hakkında bilmeniz gereken 5 kural paylaşacağız.

1-) Parmaklarınızı kullanmayı bilin.

Bazı durumlarda kullanacağımız kapatıcılar ve fondötenler hiçbir fırça ile yüzümüze istediğimiz şekilde dağılmaz. İşte tam bu noktada parmaklarımızı bir fırça misali kullanmalıyız. Fırçayla tene uygulanamayan krem ve likit gibi bazı ürünleri parmağımızla sürerek yüzümüze pürüzsüz bir şekilde yayılmasını sağlıyoruz.

Makyaj hakkında bilmeniz gereken 5 şey
Makyaj hakkında bilmeniz gereken 5 şey

2-) Makyaj yaptığınız sırada muhakkak başınıza gelmiş olan bir durumdan söz edeceğim.

Yüzümüze maskara bulaşırsa ki olmuştur. Hemen maskarayı yüzünüzden silmeye çalışmayın bir çok kişi bu hataya düşüyor ve beklediği sonucun tam aksine yüzünü kapkara ediyor. Siz siz olun “ Maskara kurumadan hemen sileyim “ demeyin.

3-) Gözaltı kapatıcısının çizgilere dolma sorununu çoklukla iki sene önceye kadar bende yaşıyordum.

Bunun için gözaltı kapatıcısını uygular uygulamaz transparan bir pudra kullanarak bunu sabitleyin.

4-) Bir üst satırda dediğimiz yerde pudrayla kapatıcıyı sabitlemiştik.

Bunu güç içinde kesinlikle tazelemekten kaçının. Peki bunu neden diyoruz? Pudra uyguladığımız çevrenin üstüne tazelemek amacıyla herhangi bir likit veya krem uygularsak göz çevresindeki tüm kusurları ve kırışıklıkları siz güzel olmaya çalışırken aksine ön plana çıkarır. Çok aşırı bir biçimde makyajınızı tazelemek istiyorsanız, hareketli bir tampon şeklinde nemli bir kapatıcı kullanabilirsiniz.

5-) Her gördüğünüz ürünü satın almaya çalışmayın!

Herkesin cilt tipi, cilt rengi, cildinin ihtiyacı aynı olmak zorunda değil bir yerde görürsünüz merak edersiniz hemen satın almak istersiniz sonucunda gelen ürünü uyguladığınızda ürünü gördüğünüz gibi sizde muhteşem bir etki yaratmadığını anlarsınız. Çünkü sizin cilt tipiniz, cilt renginiz gördüğünüz o kişiden tamamen farklı olabilir. Makyaj ürünlerini satın almadan önce internette derinlemesine bir araştırma yapın. Sizin cilt renginiz ve cilt tipinize uygun olan birilerini veya bir internet sitesini bulmaya çalışın daha sonra buradan alışveriş yapmanız sizin açınızdan çok sağlıklı olacaktır. Her nerden alışveriş yaparsanız yapın muhakkak önce birkaç denemelik tester isteyin, bu konuda çekingen olmayın. Her gördüğünüz şeye körü körüne bağlanmaktan kaçının. Bir bayan kaşlarını dolduruyor diye sizde aynısını yapmayın çünkü sizin ihtiyacınız olan bir şey değil yaptığınız takdirde nasıl komik olabileceğinizi göreceksiniz. Ve son olarak ağır kapatıcılar kullanmak yerine hafif ürünleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM