Kivinin Sağlığa Faydaları

Kivinin Sağlığa Faydaları

Kivinin Sağlığa Faydaları Kivinin Sağlığa Faydaları , Bir anne olarak evdeki çocuklarınızın en iyi şekilde besinlerden faydalanmasını sağlamak ve kış aylarında onları taze meyvelerle hastalıklar karşı dirençli yapmak.Tabii buda biraz bilgi ve donanımla oluyor. Ben sizler için kış aylarında bizim bağışıklık sistemimizi hangi meyvelerin daha çok güçlendireceğini başta grip olmak üzere bir çok hastalığa şifa […]

Kivinin Sağlığa Faydaları

Kivinin Sağlığa Faydaları , Bir anne olarak evdeki çocuklarınızın en iyi şekilde besinlerden faydalanmasını sağlamak ve kış aylarında onları taze meyvelerle hastalıklar karşı dirençli yapmak.Tabii buda biraz bilgi ve donanımla oluyor. Ben sizler için kış aylarında bizim bağışıklık sistemimizi hangi meyvelerin daha çok güçlendireceğini başta grip olmak üzere bir çok hastalığa şifa olacak meyvelerin başında gelen Kivi’nin şifa deposu ve koruyucu kalkan olduğunu araştırdım gelin hep beraber inceleyelim ne dersiniz. KİVİ başlı başına otantik tadı yanında K,E,A vitaminlerinin yanında potasyum magnezyum ve bir çok mineral ve elementleri bünyesinde bulunduran küçük ama müthiş bir vitamin deposudur. Lifli bir meyve olası bir ayrıcalık olup sindirim problemi yaşayan için tercih edilecek ilk meyveler arasındadır. Mide dostu olduğunu da biliyor muydunuz ?İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kanseri önlemede ve geriletmedeki faydası tıp dünyası tarafından açıklanması önemini bir kez daha kanıtlıyor. Antioksidan etkisi ile kalp ve damar sağlığı için tercih sırasında ilk sırada yerini korumaktadır. Faydalarına Kısaca göz atacak olursak ;Lifli bir bitki olmasından dolayı sindirim sistemini kuvvetlendirerek midede ki asit düzenleme işinde mide duvarlarını korur.Kan basıncını ayarlar.Buda kalp ve damar hastalıkları dahil olmak üzere kalp krizini felci önler demektir. Antioksidan özelliği sayesinde DNA hücrelerinin tahribinin önlenmesinde etkilidir.

Kivinin Sağlığa Faydaları
Kivinin Sağlığa Faydaları görsel

Bünyesinde bulundurduğu C vitamini ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalanmamızı önler.Kan sulandırıcı olarak kullanılan ilaçların bir zaman sonra mide kanamalarına neden olduğu artık tıp dünyası tarafından da onaylandı.Oysa günde tüketeceğiniz i,ki adet düzenli kivi sizin kanınızın pıhtılaşmasını önleyecek kadar önemli bir meyvedir.Kivi, antioksidan özelliği ile bünyeyi serbest radikallerden temizlediği gibi, C vitamini yardımıyla da etkisiz hale getirir.bağırsak parazitlerinden vücudu arındırdığı gibi bağırsakların çalışmasına da yardımcı olarak kilo vermede etkilidir. Kivinin en beni etkileyen faydası ne derseniz astım ve bronşite etkili çözüm olması derim. Akciğerleri sağlıklı çalışmasına olanak tanırken astım krizi ataklarını engeller. Sigara kullanıcıları dikkat !!Akciğerlerinize sigaranın verdiği hasarı kısmen de olsa azaltır. Anne adayları biliyor muydunuz kivi rahat doğum yapmanıza ve doğum sonrası meydana gelecek kabızlığa çözümdür. Cilt güzelliğine etkilidir içinde bulunan C Vitamini sayesinde ve antioksidan olmasından dolayı genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen bayanlar pahalı pahalı olduğum kadar kimyasalların fazlaca bulunduğu ürünler yerine doğanın size sunduğu kivi bulunmaz bir nimet. Düzenli tüketildiğinde vücudumuz da biriken atıkların ve toksinlerin ortadan kaldırılmasında yardımcıdır. hücre yenilemekte vücuda yardımcı olduğu gibi mantar ve benzeri cilt problemlerine çözümdür.Göz sağlığı,yaşlılardaki görme yeteneğinin azalmasını önlemede,şeker hastaları için bulunmaz bir meyvedir. Evet sevgili anneler iş birazda size düşüyor çocuğunuza bu müthiş meyveyi sevdirmeyi başarmalı hatta okula giderken beslenme çantasında kışın mutlaka koymalısınız diyorum.Sizlere tavsiyem kabuğuyla yerseniz daha büyük faydaları var.Çocuklarınıza değil ama kendiniz kabuğu ile yemeyi adet haline getirin.Ben kendimden gene örnek vereceğim kabuğu ile yendiğinde faydalarının daha da fazla olduğunu bir sağlık programında dinlediğimde uzmanından kivi ‘yi kabuğu ile tüketenlerdenim. Denemenizde fayda var. Sağlıcakla Kalın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM