Kabızlığa ne iyi gelir

Kabızlığa ne iyi gelir

Kabızlığa ne iyi gelir, kabızlık nasıl geçer, kabızlığa ne iyi gelir evde, kabızlığı doğal yollar ile geçirme Kabızlık sindirimin son öğütücü organı bağırsağın hareketlerinin yavaşlaması veya tamamen durmasıdır. Bunun sonucunda boşaltım çok yavaşlar veya durur. Ek olarak gelen öğütülmüş besin atıkları da bağırsakta birikince ortaya çok iç acıcı olmayan bir rahatsızlık çıkar. Bağırsak hareketleri her […]

kabızlığa ne iyi gelir
kabızlığa ne iyi gelir

Kabızlığa ne iyi gelir, kabızlık nasıl geçer, kabızlığa ne iyi gelir evde, kabızlığı doğal yollar ile geçirme


Kabızlık sindirimin son öğütücü organı bağırsağın hareketlerinin yavaşlaması veya tamamen durmasıdır. Bunun sonucunda boşaltım çok yavaşlar veya durur. Ek olarak gelen öğütülmüş besin atıkları da bağırsakta birikince ortaya çok iç acıcı olmayan bir rahatsızlık çıkar. Bağırsak hareketleri her insanda standart biçimde değildir. Her kişide farklılık gösterir. Ancak büyük boşaltımın haftada dörtten az yapılması kabızlık belirtisidir. Besinlerin oksitlenmiş kalıntısı kuru ağrı verici derecede sert biçimdeyse kabızlık başlangıcı olabilir. Kabızlık kalıcı bir durum değildir. Kısa süreli oluşabilecek bir rahatsızlıktır. Kabızlığı bir çok şey etkileyebilir. Besin tarzının değişmesi, fiziksel aktivite miktarının artması, su tüketiminin azalması, bazı lifli besinlerin tüketilmesi veya tüketilmemesi bu duruma bir kaç örnektir. Bu sebepler artırılabilir. Kabızlık ölümcül bir rahatsızlık olabilir. Geçtiğimiz yıllarda hiç boşaltım yapmayan bir küçük kız çocuğunun taşlaşmış kalıntı ile öldüğü haberlere çıkmıştı. gelin hep birlikte kabızlığa ne iyi gelir inceleyelim.

Kabızlığa ne iyi gelir

Kabızlık genel olarak tükettiğimiz besinler temelli oluşan bir rahatsızlık olduğu için kabızlığa doğal ve bilimsel yöntemlerle kabızlığa ne iyi gelir sorunuza yanıt bulmaya çalışacağız.

Sıvı besinler tüketin

Genel olarak katı besinler kabızlık durumunda durumu dahada zorlaştırdığı bilinir. Katı besinler bağırsak sistemine daha çok katı atıkta bulunduracağı için çorba gibi sıvı besinlere yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Su tüketimini artırın

Sıvı alımını artırırken su teketimini artırmak besinlerin midede yumuşamasına yardımcı olacağı için daha yararlı olacaktır.

Yemeklerde yağ kullanımını artırın

Yemek ve salatalarda yağ kullanımını artırarak bağırsakta çözünen yağların boşaltıma da yardımcı olacağını unutmayın.

Bir doktora başvurarak sorunların çözümünü ilaçlar ile çözmek yerine basit çözümler ile halledebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM