Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Kabızlığa Ne İyi Gelir? Son yıllarda iş yoğunluğu ve zamansızlığın neden olduğu maalesef hızlı ve çabuk yemek alışkanlığı oluşmuştur. Özellikle çabuk servis veren yemek yerleri en gözde mekânlar olunca da yenilen yiyecekler hamburger, tost, sandviç olmaktadır. Bu sağlıksız beslenme sonucu en büyük tepki de bağırsak sisteminden gelmektedir. Kabızlığa ne iyi gelir? Öncelikle midenin sindirimde zorlandığı bu […]

Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Son yıllarda iş yoğunluğu ve zamansızlığın neden olduğu maalesef hızlı ve çabuk yemek alışkanlığı oluşmuştur. Özellikle çabuk servis veren yemek yerleri en gözde mekânlar olunca da yenilen yiyecekler hamburger, tost, sandviç olmaktadır. Bu sağlıksız beslenme sonucu en büyük tepki de bağırsak sisteminden gelmektedir. Kabızlığa ne iyi gelir? Öncelikle midenin sindirimde zorlandığı bu besinler kabızlık denilen ve vücuda birikin atıkların katılaşıp atımını oldukça zorlaştırmakta zaman zaman imkânsızlaştırmaktadır.

Kabızlığa Ne İyi Gelir , Bunu önlemenin yegâne yapılacak önerisi de mutlaka çok katı besinler ile beslenmeyi azaltmak ve mutlaka besinlerin arasına muhteşem lezzeti ve faydaları ile en sağlıklı besinlerden olan yoğurdu sokmaktan geçer. Sebze de öneriler arasındadır eğer yemek olarak çok sevmiyor iseniz her öğünde salata olmasında mutlaka özen göstermelisiniz. Tüm bunları yapmaya başladınız ama nafile kabız oldunuz o zaman Kabızlığa Ne İyi Gelir  diye detayları ile bakalım. Mutlaka sulu beslenmek gerekir ayrıca birkaç günden fazla devamı durumunda doktora gidilmesi gerekmektedir.

kabızlık
kabızlık

Çünkü bu durum zehirlenmelere dahi sebep olabilir. Eğer yeni kabız olduğunuzu hissettiniz ise beslenme ile düzeltebilirsiniz. En çok önerimiz yoğurt ve ayrandır bu besin bağırsakta meydana gelen sıkışıklığı rahatlatma ve biraz da gevşeklik sağlayarak dışkının atılmasına imkân verebilmektedir. Mutlaka düzelene kadar ekmek dâhil katı beslenmeye ara vermelisiniz. Bu dönemde sebze, meyve ve bitki çayları ile şifa bulabilirsiniz. Ilık sütlü veya yoğurtlu çorba içmek sizin hem tok tutacak hem de rahatlamanıza destek olacaktır.

Kabızlığa Ne İyi Gelir diye daha detaylı düşünürseniz hatırlayınız büyükleriniz sizlere çocukken ne hazırlardı doğal çaylar şimdi ki gibi hazır paket bitki çaylarının çok yaygın olmadığı dönemlerde bağdan bahçeden toplanan otlar kaynatılır suyu içilir ve birçok derde deva olurdu. Bu otların içinde rezene kabızlığın sebebiyet verdiği gazı gidermesi ile meşhurdur.

Ayrıca nane ve limon da bağırsak hareketliliğini sağlaması açısından tercih edilebilir. Bu dönemde mutlaka hareket etmelisiniz yapılan hareketler ile bağırsak kilidini açmaya başlar ve rahatlama sağlanabilir. İyileşme sürecini kısaltmak sizin elinizdedir bol su içmek, kepekli tahıllı ürünler ile beslenmek çok faydalı olacaktır.

Kabızlığa ne iyi gelir konumuzun sonuna geldik, Sağlıklı günler dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM