İletişim Kurmamamız Gereken insan Tipleri

İletişim Kurmamamız Gereken insan Tipleri

İletişim Kurmamamız Gereken insan Tipleri İletişim Kurmamamız Gereken insan Tipleri, Bazen tanıştığınız, hoşlandığınız ya da eski sevgiliniz olan birinin sizi araması, olumlu bir durum değildir. Telefonun başında saatlerce bekleyebilirsiniz ama bazı telefonlar açılmamalıdır ya da o insana geridönüş yapılmamalıdır. Çünkü sizi aradığı için olumlu bir durum olarak düşündüğünüz şeyler, aslında altında başka nedenler yatan kötü durumlar olabilir. […]

İletişim Kurmamamız Gereken insan Tipleri

İletişim Kurmamamız Gereken insan Tipleri, Bazen tanıştığınız, hoşlandığınız ya da eski sevgiliniz olan birinin sizi araması, olumlu bir durum değildir. Telefonun başında saatlerce bekleyebilirsiniz ama bazı telefonlar açılmamalıdır ya da o insana geridönüş yapılmamalıdır. Çünkü sizi aradığı için olumlu bir durum olarak düşündüğünüz şeyler, aslında altında başka nedenler yatan kötü durumlar olabilir. İşte o durumlardan bazıları…

Eğer karşınızdaki insan, hiçbir işi olmadığı halde sizi gecenin bir yarısı arıyorsa ve hatta siz onun için uykunuzdan uyanıyorsanız; ona rahatlıkla “Bütün gün aklın neredeydi?” deme hakkına sahipsiniz. Eğer biri sizi bütün gün boş olmasına rağmen aramıyor ve gecenin bir yarısı arıyorsa başka amaçları vardır, yüz vermeyin. Bir de gün içinde konuşmuş olduğunuz ve size işi olduğunu ama bir süre sonra mutlaka arayacağını söyleyerek aramadıysa, bahanelerini dinlemeye bile tenezzül etmeyin.

İletişim Kurmamamız Gereken insan Tipleri
İletişim Kurmamamız Gereken Görsel

Dikkat etmeniz gerekenler

Karşınızdaki İnsan sizi aradı ama sarhoş olduğunu fark ettiniz. Genelde sarhoşken aranan insanların hoşlanılanaşık olunan İnsan olduğu düşüncesi yaygındır fakat unutmayın ki bunun tam tersi de olur. Ayık haldeyken sizi aramaya cesaret edemeyen ya da sarhoş olmadığında sizi görmeye gelmeyen bir insan, sizi sarhoş olduğunda arıyorsa; bu onun cesaretinin arttığının ve belki de boşlukta olduğunun, kendini yalnız hissettiğinin göstergesi olabilir. Sarhoş bir halde arayıp size gelmek için uğraşıyorsa ve bu durum sürekli tekrarlanıyorsa,  o kişiyi hayatınızdan çıkarmanız en doğrusu olacaktır.

Eğer sizi geçmişte kırmışsa ve sürekli arayarak özür diliyorsa ya da bu İnsan eski sevgilinizse değerinizi bu kadar düşürdüğü için ona rahatlıkla kızabilirsiniz. Birini kırdığında telefonla arayıp özür dilemekten daha önemli şeyler yapması gerektiğini ve aynı hataları yeniden yapmayacağına dair sizi inandırması gerektiğini ona söyleyin.

Sizi her aradığında siz nasıl olduğunu bile anlamadan, sabah yatakta uyanıyorsanız, üstüne üstlük bir de uzun süre sizi aramıyorsa ve her aradığında hemen hemen aynı şeyler oluyorsa, size zarar verecek bu ilişkiden kaçın ve o telefonları mümkünse açmayın. Sonuçta sizden ne beklediğini, sizinle ne için görüştüğünü açıkça size belirtmiş ve siz de bunu kabul etmiş gibi duruyorsunuz. Ne o daha fazlasını size vermek zorunda, ne de siz ondan daha fazlasını bekleyebilirsiniz: o telefonları açtığınız sürece…

Bazen aşk, beklenmedik şekillerde karşımıza çıkabilir, tabi eğer gerçekten aşksa! Unutmayın ki aşk sandıklarımız, gerçek aşklardan kat kat daha çoktur. Bu yüzden, her ilgi duyduğunuz insana körkütük aşık olduğunuzu düşünerek hayatınızı ona indekslemeyin. Eğer sevgilisi olan, hatta evli olan biriyle karşılaştıysanız ve ona çok aşık olduğunuzu düşünüyorsanız; bu tutumunuzdan vazgeçin. Yasak olan hep ilgi çeker; bu bir gerçektir fakat onun bir hayatı olduğunu, en önemlisi de o aldattığı kadının yerinde sizin de olabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın ve gücünüzü toplayarak, ne kadar yoğun hisler duysanız da o telefonları açmayın!

Unutmayın ki bir insan bir diğerine gerçekten ilgi duyuyorsa, onu aramadan edemez. Biri sizi gereksiz yere, zamansız ya da ihtiyacı olduğunda arıyorsa size gerçek hisler beslemediğini düşünebilirsiniz. Güçlü olmanız ve kimsenin vazgeçilmez olmadığını, kimse için ölünmediğini ve size böyle davranan birinin sizin aşkınızı asla hak etmediğini aklınızdan çıkarmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
insan insanlar

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM