Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Hindistan Cevizi Yağı Faydaları, Merhabalar, bugün sizler için Hindistan cevizi yağının faydalarını anlatacağız.Her ne kadar yurdum insanımız fazla tüketmese de Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmiyor. Hindistan Cevizi Yağı Kuru ciltler konusunda piyasadaki cilt kremlerinden daha kalıcı ve tabi ki de doğal bir tedavi olarak kullanılıyor. Bazı araştırmalara göre sedef hastalığı, […]

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları, Merhabalar, bugün sizler için Hindistan cevizi yağının faydalarını anlatacağız.Her ne kadar yurdum insanımız fazla tüketmese de Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmiyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Kuru ciltler konusunda piyasadaki cilt kremlerinden daha kalıcı ve tabi ki de doğal bir tedavi olarak kullanılıyor. Bazı araştırmalara göre sedef hastalığı, egzama ve bir çok cilt sorununa çok iyi geldiği kanıtlanmış olan hindistan cevizi yağı ayrıca mantar enfeksiyonlarına da karşı koyabiliyor.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları
Hindistan Cevizi Yağı Faydaları görsel

Kolesterolü arttırıyor

Kolesterolü arttırıyor fakat bu bildiğimiz kolesterol değil, yararlı kolesterolü arttırıyor. Hindistan cevizi yağı  içerisinde bulunan doğal yağlar ile yararlı kolesterol moleküllerinin artmasını sağlıyor. Herhangi bir işlemden geçmemiş hindistan cevizi yağının yararlı kolesterol konusunda çok yararlı olduğu bazı araştırmacılar tarafından kanıtlanmış durumda.

Dişlerin çürümesini engelliyor

S mutans bakterisi dişlerin çürümesinde en önemli etkendir. Dişlerde üreyen S. mutans bakterisini Hindistan cevizi yağı ile durdurabiliriz. Bunun için diş gargaraları kullanıyoruz fakat diş gargaraları zararlı bakterileri yok ederken yararlı bakterileri de yok ediyor bu yüzden Hindistan cevizi yağını kullanmak dişlerimiz açısından daha doğal ve daha yararlı olduğu düşünülüyor.

Daha canlı  bir görünüm sağlıyor

Hindistan cevizi yağının bir diğer önemli etkisi daha canlı ve dinç bir görünüm sağlaması. Cildimizdeki solgunluk ve sivilce gibi sıkıntılara bire bir geldiği söyleniyor. Bu sayede daha canlı bir görünüm sağlıyor ayrıca dişteki zararlı bakterileri de öldürdüğü için daha öz güven katıyor ve canlı görünmemizi sağlıyor

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?