Hıçkırık Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Hıçkırık Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Hıçkırık Nasıl Geçer Ne iyi Gelir Hıçkırık Nasıl Geçer Ne iyi Gelir, Hıçkırık herkeste  ara sıra da olsa yaşanan bir durumdur. Bazı insanlarda zor geçen hıçkırık onları çok rahatsız eder. Tabi ki hıçkırığı geçirmek için yapılması gereken şeyler vardır. Ama aynı zamanda onu önleye de bilirsiniz. Hıçkırığı önlemek için ilk yapmanız gereken çay veya kahvenizi […]

Hıçkırık Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Hıçkırık Nasıl Geçer Ne iyi Gelir, Hıçkırık herkeste  ara sıra da olsa yaşanan bir durumdur. Bazı insanlarda zor geçen hıçkırık onları çok rahatsız eder. Tabi ki hıçkırığı geçirmek için yapılması gereken şeyler vardır. Ama aynı zamanda onu önleye de bilirsiniz. Hıçkırığı önlemek için ilk yapmanız gereken çay veya kahvenizi çok sıcak şekilde içmemektir.

 

Bundan başka yavaş yemek yemelisiniz. Bunun yanı sıra acılı ve baharatlı gıdalar da hıçkırık yapar. Ama eğer bu önlemlere rağmen hıçkırık oluşuyorsa çözüm olacak birçok konu bulunmaktadır. Bunların neler olduğuna birlikte bakalım:

Hıçkırık Nasıl Geçer Ne iyi Gelir
Hıçkırık Nasıl Geçer Ne iyi Gelir görsel

-Hıçkırık zamanı  tatlı bir şeyler yemek yardımcı olabilir.

-Parmaklarınız ile kulağınızı tıkayın.

-Burun ve ağzınızı kapatarak durabildiğiniz kadar havasız durun. Bu yöntem de hıçkırığı geçirmede yardımcı olacaktır.

-Su ile gargara da yapabilirsiniz.

-Magnezyum içeren besinleri tüketmeye de özen gösterin.

 

Hıçkırık için birçok kesici yöntem olsa da hıçkırığın kendiliğinden de geçen bir durum olduğunu biliyoruz. Ama eğer bu durum sizi rahatsız ederse bu yöntemlerden birini deneyin. Ama sık sık ve uzun süreli olursa bu hıçkırıklar o zaman bir doktora müracaat etmeniz tavsiye edilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM