Hemsirelerin Bakım Planları –  Hemsirelik  Tanıları

Hemsirelerin Bakım Planları – Hemsirelik Tanıları

Günümüz Türkiye’sinde gençlerin meslek seçiminde hala popüler olan alanlardan biri de hemşirelik mesleğidir. Bu meslekle ilgili hemen hemen herkesin hemşirelikle ilgilenen herkesin duyduğu belli başlı kavramları inceleyecek olursak şunlar karşımıza çıkmakta: Hasta Bakım Planları Hemşirelerin karşılaştıkları hastalara yönelik uygulayacakları tanı, tedavi ve sonuç beklentisini içeren planlardır. Hemşirelik Tanıları Hasta bakım planlarını daha detaylı içeren, hastalığın […]

Günümüz Türkiye’sinde gençlerin meslek seçiminde hala popüler olan alanlardan biri de hemşirelik mesleğidir.

Bu meslekle ilgili hemen hemen herkesin hemşirelikle ilgilenen herkesin duyduğu belli başlı kavramları inceleyecek olursak şunlar karşımıza çıkmakta:

Hasta Bakım Planları

Hemşirelerin karşılaştıkları hastalara yönelik uygulayacakları tanı, tedavi ve sonuç beklentisini içeren planlardır.

Hemşirelik Tanıları

Hasta bakım planlarını daha detaylı içeren, hastalığın gelişim süreçleri, hemşirelik yaklaşımları, tedavi sonucu beklenen faydalar gibi genel doküman verileri içeren çalışma prensipleridir. NANDA tanıları gibi uluslararası geçerliliği ve standart prosedürü olan planlar da bu kategoridedir.

Hemşirelik öğrencileri ve mesleği yerine getiren kişiler sıklıkla bu plan ve tanılara başvururlar. Bu sayede çalışmalar hızlanır, uygulamalar daha rahat takip edilir, vaka analizleri rahatlıkla yapılır, kıyaslamalar ve planlamalar daha isabetli olur.

Evde Bakım Hemşireliği

Dünya nüfusunun hızla yaşlanması sonucu ortaya çıkan, yaşlı bireylerin bakımı veya ihtiyaçlarını giderme amacı taşıyan hemşirelik alanıdır. Bu alan ülkemizde de geleceği olan, geliri güzel hemşirelik yan dallarından biridir.

Yukarıda saydığımız ve daha birçok farklı makaleyi Hemşireler Sitesinde bulabilirsiniz. Üstelik hemşirelik ders notları, testler ve sınavlar, sağlık önerileri ve genel makaleler de bu sitede yer almakta.

Bu alanda çalışacak olan veya ilgi duyan herkes detaylı veri ve bilgiye ulaşmada bu aracı rahatlıkla kullanabilir.

Günümüz hızlı dünyasında, mesleklerin daha derin uzmanlık ve isabet istediği şartlarda, birçok insana fayda ve kolaylık sağlayan bu tarz siteleri takip etmeniz kendi faydanıza olacaktır.

Özellikle hemşirelik tanılarıkonusunda birçok makale ve planı içeren bu kaynağı sık kullanılanlara eklemenizi tavsiye ederiz.

Kaynak: Hemşirelik Tanıları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM