Hamilelikte Seksin Önemi

Hamilelikte Seksin Önemi

Hamilelikte Seksin Önemi Hamilelikte Seksin Önemi. Hamilelikte genel olarak seks yapmaktan kadınlar korkmaktadır. Ancak seks yapmak hamileyken zararlı değil aksine yararlı olan bir durumdur. İşte, hamilelikte seks yapmanın yararları; Hamilelikte Seks Yapmanın Yararları Daha İyi Uyku: Orgazm olmak daha iyi bir uyku çekmekte büyük de bir avantajı oluşturmaktadır. Orgazm olarak daha iyi bir uyku çekebilirsiniz. […]

Hamilelikte Seksin Önemi

Hamilelikte Seksin Önemi. Hamilelikte genel olarak seks yapmaktan kadınlar korkmaktadır. Ancak seks yapmak hamileyken zararlı değil aksine yararlı olan bir durumdur. İşte, hamilelikte seks yapmanın yararları;

Hamilelikte Seksin Önemi
Hamilelikte Seksin Önemi

Hamilelikte Seks Yapmanın Yararları

  • Daha İyi Uyku: Orgazm olmak daha iyi bir uyku çekmekte büyük de bir avantajı oluşturmaktadır. Orgazm olarak daha iyi bir uyku çekebilirsiniz. Sağlam ve iyi bir uyku çocuğunuzun kişisel gelişimi ve sağlığı açısından da ayrıca önem taşımaktadır.
  • Ağrılarınızı Engeller: Hamilelikte birçok ağrı oluşmaktadır. Bu ağrıları vücuda alınan vitaminin çocuk ve anne arasında paylaştırılması ve çocuğun ağırlığı gibi sebeplerden ötürü olmaktadır. Seks yapmak vücutta oluşan bu ağrıları da engellemektedir. Vücutta gevşeme hissi yaratmaktadır.
  • Daha az hastalık: Seks vücutta mikroplarla savaşan antikorların artmasını sağlamaktadır. Seksin bu özelliğinden ötürü de düzenli seks hayatı olan kişiler daha az hastalanmaktadır. Daha az hastalık hamilelik döneminde de oldukça önemli bir faktördür. Özellikle hamilelik döneminde ateşli hastalıkların geçirilmesi çocuğa önemli zararlar verebilir. Bu anlamda da seksin önemi büyüktür.
  • Alta kaçırma ihtimali azalır: Hamilelikte en çok oluşan olaylardan bir tanesi de sıklıkla çiş gelmesi durumudur. Sıklıkla çiş gelmesi durumu olduğu için de alta yapma oranı da artmaktadır. Ancak seks sırasında pelvis kasları düzenli olarak hareket etmektedir. Bu düzen alta kaçırma ihtimalinin de azalmasını sağlamaktadır. Pelvis kaslarınızın bu düzenli hareketi sizin için önemli bir etkeni oluşturmaktadır.
  • Ruh halini iyileştirir: Cinsel ilişkinin psikolojik olarak insanı mutluluğa taşıdığı yadsınamaz. Cinsel olarak büyük hazlar almak için ve mutluluğa ulaşmanız için de cinsellik önem taşımaktadır. Cinsel birleşmeler sayesinde de hamile daha rahat ve huzurlu bir hamilelik dönemi geçirmektedir. Stresten uzak bir hamileliğin geçirilmesi hamilelikte mutluluğunda önemini oluşturmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM