Evde Kokulu Mum Yapımı

Evde Kokulu Mum Yapımı

Evde Kokulu Mum Yapımı Evde Kokulu Mum Yapımı, Mumlar eskiden yaşamın devam etmesi için gerekli bir üründü ancak elektriğin yaygın şekilde kullanılmaya başlamasıyla mumlar ve gaz lambaları rafa kalkarak yerlerini modern aydınlanma ürünlerine bıraktılar. Ancak mumlar hala hayatımızda ve özel anlarımızda bize yardımcı olan aydınlatma ürünleri, üstelik kokulu mumlar, ambiyansı güzelleştirdiği gibi mekanların çok güzel […]

Evde Kokulu Mum Yapımı

Evde Kokulu Mum Yapımı, Mumlar eskiden yaşamın devam etmesi için gerekli bir üründü ancak elektriğin yaygın şekilde kullanılmaya başlamasıyla mumlar ve gaz lambaları rafa kalkarak yerlerini modern aydınlanma ürünlerine bıraktılar. Ancak mumlar hala hayatımızda ve özel anlarımızda bize yardımcı olan aydınlatma ürünleri, üstelik kokulu mumlar, ambiyansı güzelleştirdiği gibi mekanların çok güzel kokmasınıda sağlıyor.

Evlerinizde mum yakarak loş ve romantik ortamlar yaratmayı seviyorsanız sizler için muhteşem bir tarifimiz olacak. Evinizde kokulu mum yapımı çok basit ve kolay bir iş, öncelikle ihtiyacımız olan malzemelerimizi alıyoruz ve işe koyuluyoruz.

Evde Kokulu Mum Yapımı
Evde Kokulu Mum Yapımı görsel

Evde kokulu mum yapımı çok az zamanınızı alacak ve uzun süre saklayabileceğiniz, ihtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz bir ürün.

Evde Kokulu Mum Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

* Hobi dükkanlarından veya eczanelerden alabileceğiniz boyalı fitiller

* Eczanelerde bulabileceğiniz parafin

* Mumunuzun güzel kokması için çiçek esansı

* Mumunuzun renkli olması için renklendirici (Mum renklendiricileri çok kolay bulunan malzemelerdir.)

* Silikondan yapılmış dilediğiniz bir mum kalıbı

Evde Kokulu Mum Yapımı Hazırlanışı

Öncelikle eski bir çaydanlığımızın içerisinde parafinimizi benmari usulü ısıtıyoruz, ancak dikkat etmemiz gereken ısının çok düşük olması ve zamanla erimesidir. Sonunda sıvı hale gelen parafinin içerisine mumumuzunun olmasını istediğimiz renklendiriciyi ilave ederek mumun rengini almasını sağlıyoruz. Ardından adından da anlaşılacağı gibi evde kokulu mum yapımı için gerekli olan koku çiçek esansımızı içerisine ekleyerek çok iyi şekilde karıştırıyoruz.

Son olarak hazırlamış olduğumuz sıvı şekilde bulunan mumumuzu hazır aldığımız veya evde oluşturduğumuz bir mum kalıbımızın içerisine döküyoruz. Kalıbımızın tam ortasına ise mum fitilimizi yerleştirerek sıvı halde bulunan mumumuzu üzerine boşaltıyoruz. Donma tam anlamıyla tamamlandığında rengi matlaşacaktır. Buzdolabına koyarak donma süresini uzatabileceğiniz gibi, oda sıcaklığında 10 saat içinde hazır hale gelecektir.

Kolay Gelsin. İyi Eğlenceler…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Evde Kokulu Mum mum

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM