Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız

Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız

Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız, Her kadın ciddi bir ilişki yaşamak ister, ancak günümüzde her ilişkinin evlilikle sonuçlanması beklenemez. Bazen kadınlar da erkekler gibi ciddi olmayan ilişkiler yaşayabilirler ama bazen öyle biri gelir ki mutlu sona onunla ulaşmak istersiniz. Peki, siz ciddi düşünüyorsunuz ama hayatınızdaki erkek de aynı ciddi niyete sahip mi? […]

Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız

Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız, Her kadın ciddi bir ilişki yaşamak ister, ancak günümüzde her ilişkinin evlilikle sonuçlanması beklenemez. Bazen kadınlar da erkekler gibi ciddi olmayan ilişkiler yaşayabilirler ama bazen öyle biri gelir ki mutlu sona onunla ulaşmak istersiniz. Peki, siz ciddi düşünüyorsunuz ama hayatınızdaki erkek de aynı ciddi niyete sahip mi? İlişkinizle ilgili ne düşündüğünü, ciddi bir ilişki düşünüp düşünmediğini öğrenmeniz için yazının devamındaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Sürekli flört ediyorsunuz, görüşüyorsunuz, bir şeyler paylaşıyorsunuz fakat konuşmalarında hep hazır olmadığını söylüyor ve zamana bırakmanız gerektiğini düşünüyor. Emin olun, o erkek ciddi bir ilişki yaşamak istemiyor. Size açıkça söyleyemese de böyle bir sorumluluk almak, o ciddiyetin altına girmek onu korkutuyor. Bu tarz ciddi ilişki konularında sürekli konuyu değiştiriyor ya da konuyla ilgili espriler yapıyorsa, ciddi bir ilişkiye yönelik beklenti içinde olmamanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Hayatınızdaki o erkek size sürekli eskiden yaşadığı aşk travmalarını, başına gelen kötü olayları, kadınlara karşı olan kötü hislerini ve kızgınlığını anlatıyorsa, ciddi bir ilişkiye başlamak ve bir kadına yeniden güvenmek için biraz zamana ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. Onu zorlamayın ve gerçekten de zamana bırakın.

Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız
Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız görsel

Esprili erkekler

kadınların hoşuna gider ama yerinde ve tadında yapanlar! Eğer en duygusal ve ciddi konuşmalarınıza bile esprili bir dille yaklaşıyor ve ciddiyeti bozuyorsa, konuyu değiştirmek istediğini, aslında size verecek ciddi bir cevabı olmadığını bilin. Amacı sizin de kafanızı dağıtarak bu konuşmayı erteleyebildiği kadar ertelemek, ama eminiz ki sizin o kadar bekleyecek zamanınız yok.

Ben merkezci, sürekli kendini anlatan ve bir türlü “biz” diyemeyen bir adam her konuda kendini düşünür. Eğer gelecek planlarından bahsederken sizin adınız geçmiyorsa, sürekli kendini ve düşüncelerini anlatıyorsa, bütün bunlar aslında sizinle ciddi bir düşüncesi olmadığını ve kendi başına mutlu olduğunu gösteren işaretlerdir.

Aşkla yaşanan cinsellik tabi ki çok güzeldir fakat ilişkiniz sürekli seks odaklıysa ya da konuşmalarınız siz nasıl olduğunu anlamadan cinselliğe geliyorsa, beklentisinin ne olduğunu söylememize gerek bile yok. Eğer cinsellik yaşadığınızda da sonrasında size mesafeli davranıp ardından yine sizi arıyor ve bu süreç hep böyle ilerliyorsa, o adamla evlenmeyeceğinizi bilmeniz iyi olacaktır.

Onu sürekli arıyorsunuz, mesaj atıyorsunuz ve merak ediyorsunuz fakat o sizi hiç aramıyor, siz mesaj atınca sıradan cevaplarla size geri dönüyor. Bununla da kalmayıp buluşmaları da siz ayarlamaya başladınız ve o da hep geç kalıyor! Bu erkek sizi ciddiye almıyor demektir. Yoğun bir hayatı olan insanların bazen ihmalkar davranması mazur görülebilir fakat sürekli böyle davranıyorsa, hatta yoğun bir hayatı bile yoksa geç olmadan bu yanlışı düzeltmenizde fayda var.

Onun hiçbir arkadaşıyla ya da ailesinden bir üyeyle tanışmadınız. Siz artık ailelerle ya da en azından arkadaşlarla tanışma zamanının geldiğini düşünüyor ve onu bütün arkadaşlarınızla tanıştırıyorsunuz ama o bir türlü buna yanaşmıyor. Bilin ki o erkek sizinle ciddi bir ilişki düşünmüyor. Sizi ailesinin ya da arkadaş ortamının içine soktuktan sonra ilişkiniz bittiğinde başına dert almak istemiyor. Ciddi bir ilişki düşünen erkek, arkadaşlarının ya da ailesinin fikirlerini ve onayını almak ister.

Sonuç olarak, ciddi ilişki konularında çoğunlukla üzülen kadınlar oluyor fakat bu durum tamamıyla erkeklerin suçu diyemeyiz. Her tanışılan ve görüşülen insandan ciddi bir ilişki beklemek, bir süre sonra sürekli evlilikten konuşmaya başlamak, hayatındaki insana sürekli baskı yapmak oldukça yanlıştır, unutmayın. Eğer severek ve güvenerek bir ilişkiye başladıysanız, hayatınızdaki insan karakterli ve düzgünbir insansa, siz yine ilişkinize ciddi bakın fakat ona baskı kurmak hata olacaktır, aklınızdan çıkarmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM