• TARİH: 05.09.2018
Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir? | Boyun Ağrısı Nasıl Geçer?

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir? | Boyun Ağrısı Nasıl Geçer?

Bu yazımızda boyun ağrısına ne iyi gelir? boyun ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabını ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Evde yapılabilecekler, bitkisel ve doğal tedavi seçenekleri yazının devamında. İÇİNDEKİLER Boyun Ağrısı Neden Olur?Boyun ağrısına ne iyi gelirBoyun Bölgesine MasajOturuş Pozisyonunu DeğiştirmekDinlenme Boyun Ağrısı Neden Olur? Esas konumuz olan boyun ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabına gelmeden önce boyun […]

Bu yazımızda boyun ağrısına ne iyi gelir? boyun ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabını ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Evde yapılabilecekler, bitkisel ve doğal tedavi seçenekleri yazının devamında.

Boyun Ağrısı Neden Olur?

Esas konumuz olan boyun ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabına gelmeden önce boyun ağrısı nedenleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Boyun ağrısı sürekli olarak oturarak çalışmak zorunda olan insanların muzdarip olduğu ve sıklıkla şikayet ettikleri bir durum. Boyun bölgesinde oluşan bir ağrı insanın yaşam kalitesini azaltabilmekte. Ağrıdan dolayı boynu sabit tutma çabaları da ağrılara ek olarak kişilere büyük rahatsızlık vermekte. Boyun tutulması da boyun ağrıdı nedeni olabilmektedir.

Sürekli olarak klimaya maruz kalmak boyundaki kasların gerilmesine neden olarak özellikle hareket anında ağrı meydana gelmesine yol açabilir. Bu ağrı katlanılamaz seviyelerde de olabilir.

Boyundan çok önemli damar ve sinirler geçmektedir. Halk arasında şah damarı olarak bilinen karotis atar ve toplar damarları boyunda bulunur. Boyun ağrısının sebepleri arasında bu damar ve sinirlerle ilgili sorunlar da bulunur. Boyunda sinir sıkışmaları ve boyun fıtığı en önemli boyun ağrısı nedenleri arasındadır.

Boyun ağrısına ne iyi gelir

Boyun ağrısına ne iyi gelir? Boyun ağrısı nasıl geçer? Evde yapılabilecekler nelerdir? hep beraber inceleyelim. Bu yazımızda söz edilen yöntemler ilaçsız metodları içermektedir. Boyun ağrısı durumunda kendiniz herhangi bir uygulama yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Çünkü boyun ağrısı çok önemli rahatsızlıkların habercisi olabilir. Burada söz edilen yöntemleri tıbbi tedaviye ilave olarak uygulanabilirsiniz.

Boyun Bölgesine Masaj

Çok eski dönemlerden beri uygulanan bir yöntem olan masaj kasılmış ve iç içe geçmiş kas yapısını açarak acıyı ortadan kaldırmayı hedefler. Masaj doğru eller tarafından uygulandığında çok iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Yanlış yapılan bir hareket ağrıyı daha da artırabilir ve rahatsızlığın ilerlemesine sebep olabilir. Hatalı yapılan hareketler sinir sistemine zarar dahi verebilir.

Oturuş Pozisyonunu Değiştirmek

Genellikle gününün büyük bir kısmını masa başında geçiren insanlarda görülen boyun ağrısını doğru oturuş pozisyonu ile engellemek mümkün. Öncelikle bilgisayar ekranınızı yukarı kaldırarak boynunuzu sürekli bükmek zorun kalmaktan kurtulabilirsiniz. Oturduğunuz koltuk ya da sandalyeyi masa seviyesine getirmeniz de boynunuzu eğmeden oturmanıza yardımcı olabilir.

Koltuğunuzu özenle, vücudunuzla uyumlu olan seçeneklerden seçmeniz boyun ağrısı yaşamamak için önemlidir. Koltuk vücuttaki fizyolojik boşlukları doldurmalı ve size rahatsızlık hissi vermemelidir. Sürekli araç kullanan insanlarda koltuğunu düzgün seçmelidir.

Dinlenme

Bütün kas ağrılarında olduğu gibi dinlenmek kaslardan kaynaklanan voyun ağrısına da çözüm olabilir. Dinlenerek boyun ağrısının geçmesini bekleyebilirsiniz. Dinlenirken sırt üstğ uzanmanızı tavsiye ederiz. Uzanırken yastık seçimine özen göstermelisiniz. Ne fazla büyük ne de küçük yastık seçmekten kaçınmalısınız. Yastıksız uyumakta boyun ağrısına sebebiyet verebilir, o nedenle uygun kalınlıkta bir yastık tercih etmeniz şarttır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

    BİRDE BUNLARA BAKIN

    Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

    • ÇOK OKUNAN
    • YENİ
    • YORUM